hdr01

Prawo rodzinne – Warszawa Śródmieście

W ramach prawa rodzinnego zajmujemy się sprawami z zakresu m.in. adopcji, władzy rodzicielskiej, prawa małżeńskiego, rozwodowego, alimentacyjnego, kurateli i prawa opieki. Są to sprawy wiążące się z silnymi emocjami, w związku z czym wymagają odpowiedniego podejścia. Dlatego też pomoc doświadczonego prawnika jest w nich niezbędna, by emocje nie wzięły góry, a wszystkie kwestie prawne zostały załatwione pomyślnie dla Klienta.

Dzięki dziesiątkom przeprowadzonych postępowań sądowych zapewniamy wysoki poziom obsługi spraw rodzinnych. Każdą sprawę analizujemy szczegółowo i szukamy optymalnych rozwiązań. Zapewniamy doradztwo prawne dla małżonków i byłych małżonków. Pomagamy rodzinom w poruszaniu się pośród wielu wyzwań związanych z systemem prawnym. Naszym celem jest udzielenie pomocy prawnej w sytuacjach kryzysów rodzinnych.

Jakie sprawy obejmuje prawo rodzinne?

Prawo rodzinne jest dziedziną prawa cywilnego. Zawiera przepisy odnoszące się do stosunków rodzinnych pod względem majątkowym i niemajątkowym. Zakres spraw, które obejmuje prawo rodzinne, jest bardzo szeroki i zróżnicowany. Prawo rodzinne charakteryzuje się kilkoma podstawowymi zasadami. Należą do nich m.in. zasada równego traktowania małżonków, trwałości małżeństwa, dbania o dobro małoletnich dzieci oraz równouprawnienie dzieci adoptowanych z dziećmi pochodzącymi z małżeństwa.

Nasi Klienci zaufali nam m.in. w takich sprawach jak:

  • podział majątku lub sporządzanie testamentu,
  • rozwody, separacje, w następstwie związane z nimi kwestie majątkowe,
  • ustalenie prawa do opieki nad dziećmi, adopcja,
  • ustalenie prawa do alimentów oraz regulacja ich wysokości.

Kompleksowa obsługa spraw rodzinnych

Nasza kancelaria oferuje kompleksową obsługę spraw rodzinnych, obejmującą zarówno czynności związane z postępowaniem pozaprocesowym i przedsądowym, jak i udział w postępowaniu sądowym. Oznacza to, że zanim jeszcze sprawa trafi do sądu, prawnik zajmujący się prawem rodzinnym świadczy porady prawne, bierze udział w negocjacjach i mediacjach, a także sporządza niezbędne dokumenty i porozumienia wychowawcze w przedmiocie alimentów, opieki naprzemiennej, kontaktów z dziećmi oraz władzy rodzicielskiej.

Udział w postępowaniu sądowym obejmuje natomiast przygotowanie pozwu, odpowiedzi na pozwy, sporządzanie wniosków w postępowaniu nieprocesowym. Adwokat zajmuje się również aktywnym zastępstwem na rozprawach i posiedzeniach. Obsługujemy sprawy rodzinne o różnym charakterze. Doskonale wiemy, że prowadząc sprawy z zakresu, jakim jest prawo rodzinne, niezmiernie istotne jest wykazanie się dużą delikatnością i odpowiednim podejściem.

Jaka jest rola prawnika rodzinnego?

W przypadku działań o charakterze prawnym pomoc adwokata jest przydatna nie tylko na poziomie kodeksowym, ale służy również psychicznemu odciążeniu Klienta. Zagadnienia związane z prawem nie są jasne dla każdego, a dopełnianie wszelkich formalności bywa stresujące. Prawnik specjalizujący się w prawie rodzinnym służy więc pomocą związaną z poradnictwem i procedurami, jednocześnie starając się, aby sprawy były rozwiązywane sprawnie i możliwie w jak najmniej stresujących warunkach.

Nasza kancelaria znajduje się w Warszawie, w dzielnicy Śródmieście. Wspieramy Klientów indywidualnych niezależnie od ich miejsca zamieszkania. Udzielamy także porad prawnych zdalnie – telefonicznie, e-mailowo. Można skontaktować się z nami przy pomocy formularza kontaktowego zamieszczonego na stronie. Jeśli Państwa sprawy rodzinne wymagają pomocy, prawnego wsparcia, czy reprezentacji przez prawnika, nasza kancelaria dostarczy Państwu rozwiązania w tym zakresie.

Adwokat rodzinny – Dlaczego jest niezastąpiony podczas rozwodów i innych spraw rodzinnych?

Adwokat rodzinny to osoba, która specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, ma ogromną wiedzę w tej dziedzinie, dzięki czemu może pomóc w rozwiązaniu problemów związanych z małżeństwem, rozwodem, alimentami czy podziałem majątku. Jego doświadczenie pozwoli uporać się ze sprawami rodzinnymi w sposób taktowny i dyskretny. Wsparcie adwokata rodzinnego może okazać się nieocenione zarówno podczas negocjacji, jak i przed sądem. Dlatego warto zastanowić się nad skorzystaniem z jego usług, gdy będą Państwo mieli problemy prawne z zakresu prawa rodzinnego.

Podejmując współpracę z naszą kancelarią, mogą Państwo również skorzystać z pomocy adwokata od prawa cywilnego z Warszawy z dzielnicy Śródmieście. Zapraszamy do kontaktu, jeśli potrzebują Państwo porady prawnej z zakresu prawa rodzinnego czy cywilnego.